A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Sárkánytalálkozó. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: Sárkánytalálkozó. Összes bejegyzés megjelenítése

2009. augusztus 2., vasárnap

Taliképek

Taliképek ITT!

2009. augusztus 1., szombat

Sárkánytalálkozó 6. - Évinél

Azt hiszem ez a mai nap nagyon jó volt :)))))))))))))))))))))))))))))))
Kegyetlen fáradt vagyok, dehát nem csoda, mert nem aludtam éjszaka már valami nyugisan. Ez a vezetés nekem a legnagyobb parám. Nem is az úton vezetés a gondom, már rájöttem, hanem, hogy nem tudom hova megyek, és ott vajon hogy lehet parkolni, megállni. Úgyhogy Éviéknél is tökéletes volt a fűben a fák alatt, be nem parkoltam volna a kapun :-D, és szerencsére Évinél tök könnyű volt megállni, pedig izgultam :)
Ennek következtében reggel 5:07-kor kipattant a szemem :-D Lassan felkeltem, csináltam nyugisan kávét, megittam. Tök jó volt, hogy a fiúk még fent aludtak, nyugiban meg tudtam inni. Lassan készülődtem, tusoltam, pakolásztam. Sietenem nem kellett, mivel enyhén korán keltem :) Előtte holt baromságokat álmodtam, pl, hogy utaznom kellett céges kiküldetésbe, repülővel, és apukám felhivott indulás előtt, hogy fel ne szálljak, mert nagy a vihar, le fog zuhanni a gép, de szerencsémre nem jutott hely nekem a gépen, igy csak a munkatársaim közül a fele ment, de én pont nem.
Becuccoltam a kocsiba. Átmentem Anitához. Végülis ő egy köpésre van, 10 perc aztán ott voltam. Még Anitához is bementem, mert még nem volt teljesen készen. Aztán újra kocsiba. Irány volt Dorottya. Aztán persze Dorottyánál is kiszálltunk. Megnéztük Puntit :) Be is ültem, tök kényelmes. Ennyit értek is az autókhoz :-D Aztán én vezettem végig Éviékhez. Egész büszke vagyok magamra, mert kb tartottam a mohabá mondta időt, és 11 előtt valamikor oda is értünk Évihez. Ja, Klaudiát még felkaptuk, mert végül csak vonattal jött, nem kocsival.
Közben Dóra irt sms-t hogy ők még el sem indultak. Fel is hívtam, hogy mi van, de akkor már épp úton volt, hogy találkoznak Vikivel, és jó 1 óra múlvát jósolt érkezésre.
Bementünk Évihez, leültünk, üditőztünk, dumáltunk, röhögtünk, Évi főzőcskézett közben. Aztán megjött Delfike is. Ő is kocsival jött, viszonylag közelről. Aztán az igért időben megérkeztett végül Viki meg Dóra. Igy teljes lett a létszám. Évi férje elment strandolni a punkokkal, míg mi ott voltunk :)

Aztán ebédeltünk. Évi nagyon jól főz el kell mondanom! Nekem annyira izlett minden, hogy nagyon. Kicsit túl is ettem magam. A süti meg kimondottan ilyen meleg nyári délutánra illett.
Evés után kimentünk a kertbe, néztük a nagy telket. Nagyon tetszett nekem egyébként az egész hely. Láttam sárga chilipaprikát is Évinél, hozni akartam belőle, de elfelejtettem végül :( Sőt a pereceket is elfelejtettük, mert ilyet sem ettem még, jó lett volna megkóstolni.

Aztán jött a mutogatósdi :) Ugyan senki nem hímzett vagy kötött semmit :-DDD, de azért előkerült ez meg az :) Majd rakok fel képeket, de már tényleg nincs erőm.
Delfike tengeres képet imádtam, annyira csodálatosan gyönyörű, hogy hihetetlen. Évi Pink Rose-át is imádom még mindig. De szép lesz ha kész lesz. Dóra tündérbabája valami hihetetlen jó. Azt hiszem azért is tetszett annyira, mert én ilyet képtelen lennék csinálni, és olyan szépen kidolgozott, és precíz volt. Dorottya miniatűrjei, meg a kendői meg annyira jók, hogy csak na! Viki sellőire nagyon kiváncsi leszek milyen lesz végül, mert csudaszép az anyaga, meg a szinei. A többiért is oda voltam, pl tök bírom, hogy neki nem olyan gyűröttek az anyagai, mint nekem :-D, pedig az övé sem volt mind kész, nem tudom hogy csinálja. Anita meg eszméletlen sok dolgot hozott most, szerintem ő vitte a pálmát. Nem is tudom melyikkel, mert mind annyira szép volt, petal fairy, kenyérpiritó, tök jól előrehaladott állapotban lévő RR. Elhozta Rita dobozkáját is, eszméletlen szépen van megcsinálva az is. Klaudiának meg annyira szép a fehér kendője, muszáj lesz nekem is ilyet csinálnom. Meg hiába no, nekem a fekete-fehér dobozka is nagyon bejött.
Ja, igen Anitának jövök egy örök hálával, a citrom nagy részét kibontotta. Nem sok maradt már, azzal már megbírkózom szerintem én is. Bánatomban tegnap újba is kezdtem a citrom miatt :-DDDDD

Nagyon gyorsan elment az idő. Talán mondhatom is, hogy nekem ez a tali volt talán a legjobb tali eddig. Olyan igazi jókedvű volt az egész.
Következő Delfikénél esedékes majd ősszel. Ő válalkozott a következőre :)

Hazafele Dorottya vezetett, Klaudiát ledobtuk, de most a busznál. Azért ilyenkor érzem, hogy micsoda bénán vezetek. Azért Dorottya nem semmi nyugis volt. Miközben 160-nal száguldott az autópályán, és közben olyan nyugalommal váltogatta a tömegben a sávokat, hogy hihetetlen. Fogok valaha tudni vezetni igy?!?!?! Budapesten megálltunk egy McDonald'snál, hogy cseréljünk volánt Dorottyával. Mondtam, hogy parkoljon be nekem egy szép 3 autós helyre. Be is állt, kiszálltunk, dumáltunk, csereberéltük a helyeket, és mire visszaültem, és inditottam, nem mindkét oldalunkat beállták?!!? Na majdnem sokkot kaptam, nekem ez a rémálmom, a ki-be parkolás. Aztán csak kijöttem.

Miután mindenkit kipakoltam, 7-re haza is értem. De nekem ez már a nem látok kategória volt, mikor a nap kezd lefele tartani, egyszerűen nem látom a távolságokat. Szóval nem az a lényeg, hogy sötétedjen, már sokkal hamarabb kezd rossz lenni a távolságérzékelésem. De hazaértem, fiúk örültek nekem :) Én meg belegondoltam, hogy egész nap egyszer sem jutottak eszembe ;) :-D

2009. június 2., kedd

2009. május 30., szombat

Sárkánytalálkozó 5.


Ééééééééééééés megvolt az 5. sárkánytalálkozónk. Sajnos 1 sárkánybébi nem tudott eljönni :(, így Delfike most kimaradt a taliból, de a többiek ott voltak.
Most Anitánál tartottuk a talit.
Reggel 8-kor útrakeltem, hogy elinduljak a csajokért. Dóráért mentem elsőnek. Odaértem, de még nem tudott lejönni, mert a fiúk még nem voltak útra készek, így kicsit várakoztam a tilosban, ahova parkoltam :-D Aztán nekiindultunk Klaudiáért, de már késésben voltunk. Kb akkor indultunk el, mikor Klaudia vonata már beért. A Keletit nem sikerült meg közelítenünk tökéletesen, ismét szabályokat szegtem :S, pl behajtottam a taxis, buszos "utcába". De csak lett parkoló, csak meglett Klaudia. És irány a Népliget, hogy Vikit is összeszedjük. A lányok már messziről kifigyelték, hogy ki lehet Viki, de aztán azt mondták, hogy á, nem lehet, túl kicsi táska van nála, abba nem fér sok hímzés :-DDDDD Persze attól még ő volt ;) Beugrott, és már mentünk is tovább. Közben megkaptuk a feladatot, hogy szerezzünk jeget, be is parkoltam valami rettenetes helyre, csajok frászt kaptak hogy bemegyünk a bokorba, pedig tök messze voltunk. Aztán még haza kellett rohannom, mert otthon hagytam az Anitának szánt ajándékot. De aztán már irányban voltunk Anitához. Azt hittük Évi már tuti ott lesz. De mi értünk kivételesen hamarabb. Sütiztünk, dumáltunk. Aztán Évi is megjött. Anita közben főzte a levest. Az idő viszont kezdett egyre pocsékabbra fordulni, így a levest megettük, a sütögetést viszont leszavaztunk. Mármint a kinti grillezést. Anita bent megsütötte a husikat, mi meg addig dumáltunk a nappaliban, és RR kendőket mutogattunk. Épp leültünk a husihoz, mikor Dorottya is befutott.
Az ebéd nagyon fincsi volt, a gyomrom ugyan a fogyókúra miatt jó kicsi, alig bírtam valamit enni. Pedig nagyon finom volt minden. Utána gyors hímzés mutogatásba fogtunk, mert Vikit hamar vissza is kellett vinnem. Tök jó volt! Minden annyira más élőben! Majd rakok fel képeket, csak ehhez már nincs erőm ma.
Fent a képen a 7 sárkány sal-os csajszi van :) Remélem legközelebb 8 lesz a fotón :)
Aztán Klaudia tök aranyos volt, eljött velem meg Vikivel ki a Népligethez, hogy ne kelljen visszafele egyedül jönnöm. Közben még Ági is befutott, hogy RR kendőt passzoljon le ;)
Andris is "részt vett" a talin :) Néha átengedte még a gépet is, hogy holmi készleteket nézhessünk a neten :-D
Nagyon örültem Vikinek, hogy eljött, abszolút nem volt csalódás, pont olyan amilyennek gondoltam :) A hangulat jó volt, Vikit kivéve mindenki sokáig maradt, most még Évi is. Jókat röhögtünk, beszélgettünk.
Este még egy kis kötőleckét is kaptunk Dorottyától.
Sokáig hezitáltam, hogy maradja Anitáéknál vagy sem. Péternek sem mondtam semmi konkrétát, de zavart, hogy sógornőmék megkavarták a hétvégét, és holnap ebédre jönnek, így végül a józan eszemre hallgattam, és hazajöttem. Pedig jó lett volna a csajokkal maradni, dumálni még. Persze félig meddig nem volt okos dolog addig maradni, mert tök sötétben jöttem haza, és hát ugyibár úgy nem igazán látok... de jóóóó lassan jöttem. Igy épségben hazaértem. Remélem azóta mindenki más is.
Ja, már megint kaptam meglepiket, pedig nem is érdemlem! Anitától inch-es mérőszalagot :) Dorottyától pedig parfümös DMC fonalat, zöldalmát! :) De jó nekem :))))))))))))))))))

Szép nap volt, kár, hogy 2 hónapot kell várni a következőig :) Vagy még többet, ha előbb közbeiktatunk egy kis xszemes kiállitást a Camponában.

2009. március 26., csütörtök

Új sárkánytag


Én is szereztem új Sárkánytagot :) Ha már Dorottya is bővitkezik, én is bővitettem :) Úgyhogy Vikit meginvitáltam közénk :) Aztán vagy él a lehetőséggel, vagy sem, vagy félig, vagy ahogy tetszik :)

Jut eszembe, ez a HAED kép is nagy kedvencem!!! Na majd ezt is egyszer :-DDDDD

2009. március 22., vasárnap

Sárkánytalálkozó 4.

Megtartottunk 4. sárkánytalálkozónkat, Dóráéknál ezuttal.
Kicsit kalandosra sikerült a nap :) Eleve ott kezdődött hogy nagyon nehezen alakult ki, a ki hogyan jut el Dóráékhoz, de akkor még nem tudhattuk, hogy Dorottya szedi a 60-ast :-DDD Emiatt aztán előző este későn már ki is alakult, hogy Anita lesz a főtaxis, és szállít minket Dóráékhoz. Fél 9-re ideért Anita, természtesen én sehogy sem álltam. Úgyhogy kis késéssel indultunk Klaudiáért. A keletinél kavarogtunk egy sort, végül csak meglett a parkoló, amelyet a behajtani tilos oldalról meg is közelítettünk :-DDDD Klaudiát nagy nehezen megtaláltuk, pedig ugyanazon parkolóban volt elviekben :) Becuccoltunk, aztán irány át a Népligethez Delfikéért. Elviekben 10 perc lett volna az út, de most ismét elkevertünk másfele. Delfike busza kicsit késett, de nem is volt gond, mert közben telefonált Dorottya hogy várjuk már meg, valahol fussunk össze útközben. Delfikével is megtaláltuk végül egymást, és vártuk Dorottyát. Aki végül a Schell kútnál várt minket, mikor odaértünk épp telefonált, kocsi motorház tetője nyitva volt. Hát igen, akadt egy kis gond, nem volt olaj már egy gramm sem az autóban. Dorottya vett egy adagot, betöltötte, és remélte, hogy ez megjavitja ama problémát, hogy vagy a motort indítja el, vagy sebességbe rakja az autót. Na, elindultunk, de pechesen kanyarodó sávban voltunk, az egyenes helyett, és hát meg kellett állni a sávváltáshoz. Anitával mi ki is kanyarodtunk, Dorottyák meg ottragadtak. Már Dóráékhoz értünk, mikor Dorottya hívott, hát kénytelenek voltak Delfikével letolni az autót, mert többé nem indult el. Anita visszament a csajokért, mi meg Klaudiával felmentünk Dórához. Megjegyzem, Anita a saját kocsiját sokkal jobban vezeti ;), úgyhogy most nem akartam félelmemben meghalni :-DDDD
Dóráéknál Évi már ott volt. Mindig ő az első :) Végül csak összeverődtünk. Dumáltunk mindenfélét, Dóra még főzőcskézett. Dóra megkérdezte kérek-e Algopyrint, úgyhogy valszeg pocsékul néztem ki. Kértem is. Tényleg messze jobb mindenél ez a gyógyszer, mert rövid időn belül nem fájt semmim.

Az ebéd jó volt, tök újdonságot láttam. Mi sosem csinálunk ilyet, hogy sajtot rakunk a levelesbe, és szépen megolva, és fincsi izt ad a levesnek. Tök tetszett, nekem is ki kell próbálnom. Az asztalnál épphogy elfértünk, mivel heten voltunk ezúttal :)

Aztán jött a mutogatás. Asszem mindenki nagy csalódás volt, hogy Delfike nem hozta el a tengeres képét :))) Mindenki úgy várta pedig! De megígérte, hogy legközelebb. A sárkánysalos képeink szerintem nagyon tutik lesznek, mert mindenki varriált, máshogy csinálta a dolgokat. Egyforma lesz, de mégis tök különböző mindegyik. Képeket nem csináltam, mert este még programom volt, nem akartam azt is a fél városon átcipelni.

Dorottyáék léptek leghamarabb, lévén kocsi nélkül, vonatozásra voltak itéltetve Delfikével. A többiek fél 6-kor mentünk, Éviért jött a férje, mi meg Anitával, Klaudiával mentünk a városba. Anita kirakott minket a Kálvin téren, én meg elkísértem Klaudiát a Keletibe, hogy biztos megtalálja.
Utána én rohantam Zsuzsiékhoz.

Kaptam mindenfélét, majd mutogatok is, ha végre egy gép kerül a kezembe. De jó fáradt vagyok, este későn értem, Péterrel még éjfélig fent voltunk. Legközelebb Anitánál leszünk :)